27 Kasım 2014 Perşembe

Emin Evim Ev Sahibi Yapıyor

Eminevim bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yaptı.

26 Şubat 2012 Pazar 14:32
Bu haber 4513 kez okundu
Emin Evim Ev Sahibi Yapıyor
Ev,arsa, İş yeri ,vasıta vs. almak isteyen,yatırım yapmak isteyen ve merak edip detaylı bilgi almak isteyenler için Eminevim-Eminoto Sakarya Şubesi 26-Şubat-2012 Pazar günü saat:11.00-18.00 arasında Bolu'da Deniz pastanesinde  bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yaptı.

Eminevim kira öder gibi ev sahibi olun ve kiralardan kurtulun sılagonuyla yola çıkan Emin Üstün ev sahibi olmak isteyenleri cazip şartlarda ev sahibi yapıyor.


Eminevim den İmece usûlü ev satışı
Emin Otomotiv'in imece usulü ev sahibi yapmayı hedefleyen 'Elbirliği' sistemiyle, 100 bin YTL'lik bir eve kredi almadan ayda 750 YTL'ye sahip olmak mümkün.

199O'lı yıllarda 40 bin kişiye imece usulüyle araba sahibi yapan Ernin Otomotiv, şimdi de gayrimenkul sektörüne girdi. Yaklaşık 3 ay önce start alan bu sisteme göre, başvuranların istedikleri ev ya da işyerine bankadan konut kredisi almadan 120 aya varan vadelerle sahip olabilmesi öngörülüyor. "Elbirliği sistemi" olarak lanse edilen sistem, uzun vadelerle, faiz ödemeden kira öder gibi üyeler arasında sırayla konut veya işyeri sahibi yapmayı hedefliyor. Üyelerin gruplara ayrıldığı sistemde, grupların sıra tespitleri noter huzurunda yapılarak belirleniyor.
 
YÜZDE 10 PEŞİNAT
 
Buna göre, başvuranlar satın almak istedikleri evin değerine ve vadeye göre gruplara ayrılıyor. Evin değeri saptandıktan sonra, bu değerin yüzde 10'u peşinat olarak ödeniyor. Geriye kalan tutar, isteğe göre 80, 100 ya da 120 ay vadelendirilebiliyor. Ev ya da işyerlerinin değerleri de, 30 bin YTL'den 300 bin YTL'ye kadar değişebiliyor. Örneğin, 100 bin YTL'lik bir ev için 10 bin YTL peşinat ödendikten sonra, 120 ay vadeyle aylık 750 YTL taksitödeniyor. Kişinin ilk sırada ev sahibi olması halinde, daha sonraki ödemeleri garanti altına almak için eve ipotek konuyor. Bunun dışında, sırasını bekleyenlere de 450 YTL kira yardımı yapıyor. Böylece net ödeme 1200 YTL oluyor. Kişiye sıra gelmemişse ise kira yardımı ödemesi yapmıyor.

BEKLEYEN UCUZA ALIYOR

Oluşturulan gruplardaki kişilerin birbirine fon sağladığı sistemde, herkes sırayla ev sahibi oluyor. Sistemde,daha çok bekleyen kişinin daha ucuza ev sahibi olması öngörülüyor. Sisteme girdikten sonra ödeme yapmayan ya da yapamayanların olması halinde Emin Otomotiv ödeme garantisi veriyor. Bugarantiyi finanse debilmek için, şirket sisteme giren herkesten evin değerinin yüzde 3'ü oranında komisyon alınıyor.
 
KİRA YARDIMI YAPILIYOR

Sisteme Türkiye'nin her yerinden katılmak mümkün. Başvuranları daha çok konut almak isteyen ancak bankadan kredi almak istemeyen vatandaşlar oluşturuyor.
 
Sistemde ayrıca, sırasının gelmesini bekleyen kişilere kira yardımı da yapılıyor. Buna göre, bekleyen kişi ev değerinin binde 2 ila 6 oranında kira yardımı alıyor.

Detaylı bilgi için,irtibat no: (0505)278 6740-(553)261 3070-(0264)277 1406 telefonlar dan bilgi alabilirler.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV